Multi Color

Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 1Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 5Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 6Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 7Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 8

Aktualności

Jak wymierzyć wielkość rolet?

Przede wszystkim potrzebna jest kartka i długopis. Wszystkie wymiary należy zapisać zaraz po zmierzeniu, aby nie pomylić się, co może być przyczyną zakupu nieprawidłowych rolet. Zaleca się mierzyć miarą metalową, aby wyeliminować ewentualne błędy, które mogą pojawić się przy używaniu miary drewnianej lub materiałowej.

Czy rolety rzymskie można prać?

Tak można. W tym celu rozwijamy całkowicie roletę i wyciągamy z niej pręciki usztywniające, dolny obciążnik, spinki blokujące taśmę, wysuwamy taśmę lub sznureczek, oraz odklejamy tkaninę z mechanizmu rolety. Po wypraniu rolety postępujemy analogicznie przy mocowaniu tkaniny z powrotem na rolecie rzymskiej. Aby było łatwiej zamontować je ponownie, możemy zrobić zdjęcia ułożenia wszystkich elementów przed demontażem.

Czy rolety chronią przed hałasem?

Tak. Rolety zewnętrzne chronią przed hałasem. Pozwalają zyskać cenny spokój i ciszę oraz chronią przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Jest to szczególnie przydatne przy ruchliwych ulicach, czy w pobliżu lotniska czy przejazdów kolejowych.

Czy rolety zewnętrzne zatrzymują ciepło?

Tak. Rolety zewnętrzne są wykonane z materiałów zapewniających dobrą izolację termiczną. Podczas chłodnych zimowych dni rolety zewnętrzne pozwalają na zmniejszenie strat ciepła nawet o 35%, co przekłada się na oszczędzenie pieniędzy na ogrzewaniu.

Jak zamontować rolety?

Wybór rolety i sposób montażu zależy przede wszystkim od tego, kiedy będzie ona montowana - w trakcie budowy, czy w gotowym już domu. Rolety adaptacyjne montuje się w gotowym domu do wstawionych już okien. Montuje się je w otworze okiennym lub na elewacji. Aby zamontować rolety do zabudowy, trzeba o nich pomyśleć już podczas budowy domu.

Jak pomalować żaluzje?

Standardowe żaluzje aluminiowe tak samo jak żaluzje drewniane nadają się do malowania. Wiele osób decyduje się na taką odnowę, ponieważ jest ona niejednokrotnie tańsza niż zakup nowych żaluzji. Należy jednak pamiętać, że trzeba w to włożyć odrobinę wysiłku.

 

Żaluzje aluminiowe najprościej maluje się sprayem, który znajdziemy w większości sklepów z takim asortymentem. Plusem są praktycznie nieograniczone możliwości kolorystyczne. Żaluzje drewniane powinny być malowane farbami przeznaczonymi do drewna.

Czy żaluzje drewniane są praktyczne?

Żaluzje drewniane skutecznie ograniczają ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Dzięki prostemu systemowi można dowolnie regulować poziom nasłonecznienia. Ponadto dzięki szerokiej gamie kolorystycznej wynikającej z wykorzystywania różnego rodzaju drewna, żaluzje nadają się zarówno do wnętrz tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Nadają pomieszczeniom klimat.

 

Żaluzje drewniane są wytrzymałe, łatwe w konserwacji i odporne na działanie promieni światła dzięki czemu nie blakną. Do czyszczenia wystarczy bawełniana ścierka i środek nabłyszczający. Jako, że są to żaluzje wykonane z surowca naturalnego są przyjazne dla środowiska. Standardowo produkuje się je w dwóch szerokościach.

Jak czyścić żaluzje?

Obecnie na rynku popularnych jest wiele rodzajów żaluzji. W zależności od rodzaju tego elementu wystroju należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas czyszczenia, aby ich nie uszkodzić.

 

Czyszczenie żaluzji należy rozpocząć od oceny poziomu zabrudzenia. Dobrym sposobem na sprawdzenie poziomu zabrudzenia jest obejrzenie żaluzji pod słońce. Promienie słoneczne skutecznie pokażą znajdujący się na żaluzjach kurz, zacieki i plamy. Jeżeli mamy odpowiednie umiejętności i możliwości to najlepiej żaluzje zdemontować. To ułatwi ich czyszczenie.

Copyright © 2023 Multi-Color Plus Helena Rejent - Sklep z roletami Warszawa
Powered by:Talem Technologies