Multi Color

Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 1Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 5Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 6Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 7Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 8

Jak czyścić żaluzje?

Obecnie na rynku popularnych jest wiele rodzajów żaluzji. W zależności od rodzaju tego elementu wystroju należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas czyszczenia, aby ich nie uszkodzić.

 

Czyszczenie żaluzji należy rozpocząć od oceny poziomu zabrudzenia. Dobrym sposobem na sprawdzenie poziomu zabrudzenia jest obejrzenie żaluzji pod słońce. Promienie słoneczne skutecznie pokażą znajdujący się na żaluzjach kurz, zacieki i plamy. Jeżeli mamy odpowiednie umiejętności i możliwości to najlepiej żaluzje zdemontować. To ułatwi ich czyszczenie.


Na rynku dostępne są specjalne szczotki do czyszczenia żaluzji, jednak sprawdzi się także zwykła ściereczka do kurzu (bawełniana i flanelowa), a nawet stara bawełniana bluzka. Czyszczenie należy rozpocząć od dokładnego odkurzenia każdego elementu żaluzji. W przeciwnym wypadku kurz zacznie się rozmazywać podczas czyszczenia na mokro.

 

W pierwszej kolejności warto rozpocząć od wyczyszczenia elementów dodatkowych żaluzji. Sznurki do ściągania i opuszczania czyścimy poprzez pocieranie mokrą gąbką lub ścierką z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Jeżeli sznurki są w kolorze białym można zastosować wybielacz.

 

Żaluzje drewniane najlepiej czyścić na sucho przy użyciu bawełnianej szmatki oraz środka nabłyszczającego do drewna. Jeżeli żaluzje nie były odświeżane przez dłuższy czas i są bardzo brudne wówczas najlepiej użyć letniej wody z płynem do mycia naczyń. Żaluzje należy przecierać po kolei na wilgotno, a następnie osuszyć. Na sam koniec można zastosować środek nabłyszczający. Żaluzje aluminiowe powinny być odkurzone i wypolerowane flanelową ścierką. Należy unikać czyszczenia tego rodzaju żaluzji na mokro ponieważ aluminium pod wpływem wilgoci matowieje.

 

Odkurzaj żaluzje regularnie aby uniknąć mocniejszych zabrudzeń i skomplikowanego czyszczenia na mokro.

Galeria

Powrót
Copyright © 2023 Multi-Color Plus Helena Rejent - Sklep z roletami Warszawa
Powered by:Talem Technologies