Multi Color

Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 1Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 5Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 6Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 7Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 8

Aktualności

Czy montaż markizy wymaga zezwolenia?

Markizy
Chciałbyś zamontować markizę ale masz wątpliwości czy jest to zgodne z prawem, czy musisz uzyskać stosowne zezwolenie?

Sprawy te reguluje prawo budowlane. Zgodnie z art. 29 ust 2 pkt 15 „pozwolenia na budowę nie wymaga wykonywanie robót budowlanych polegających na instalowaniu urządzeń, w tym antenowych konstrukcji wsporczych i instalacji radiokomunikacyjnych, na obiektach budowlanych”.
Przepis ten jest dość ogólny i nie określa co należy do tych „urządzeń”. Jeżeli uznamy markizę za takie „urządzenie”- to jej zamontowanie nie będzie wymagało uzyskania pozwolenia na budowę.

Jak czyścić markizy?

Kwestia czyszczenia markiz budzi sporo wątpliwości. Wiele osób uważa, że markiza szybko się brudzi i nie wie jak można ją wyczyścić, żeby cały czas wyglądała estetycznie i dekoracyjnie. Czyszczenie markiz nie jest jednak skomplikowane i jeśli dostosujemy się do kilku prostych zasad to markiza posłuży nam dłuższy czas.

W sklepach można kupić markizy wykonane z materiału samoczyszczącego. Charakteryzuje się on tym, że na powierzchni pokryty jest małymi włoskami zatrzymującymi brud, który nie przedostaje się głębiej. Ten rodzaj markizy zostawiamy na deszczu, który powinien spłukać zanieczyszczenia.

Sprytne upięcia zasłon

Trochę wyobraźni i wykorzystanie pomocnych gadżetów, pozwoli nam uporać się nawet z najbardziej nieposłuszną tkaniną. Jeśli mamy do czynienia ze stosunkowo grubym materiałem w modernistycznym wnętrzu, warto wykorzystać tzw. sztancowanie. Zabieg polega na wbijaniu w zasłonę kółek z metalu, co zapewnia bezproblemowe zharmonizowanie tkaniny z karniszem.

Jak optymalnie dopasować karnisze?

Oprócz funkcjonalności, karnisz może pełnić również rolę dekoracyjną. Przemyślany wybór pozwoli nam dopasować ten element wyposażenia wnętrz do pozostałych, nadać pomieszczeniu nowy charakter lub unowocześnić biuro oraz salę konferencyjną. Jedną z kwestii zasadniczych jest ilość rzędów. Wprawdzie pojedynczy karnisz można zmodyfikować po jakimś czasie od zakupu, lepsze rozwiązanie stanowi jednak kompletna opcja. Jeśli więc zamierzamy używać firan i zasłon jednocześnie, warto od razu nabyć karnisz podwójny. Pozostałe atrybuty zależą między innymi od pomieszczenia, w którym dokonujemy metamorfozy.
Copyright © 2022 Multi-Color Plus Helena Rejent - Sklep z roletami Warszawa
Powered by:Talem Technologies