Multi Color

Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 1Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 5Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 6Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 7Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 8

Jaka markiza na balkon a jaka na taras?

Markiza to idealna osłona na tarasy i balkony. Jeżeli jest dobrze dopasowana to umożliwia komfortowy wypoczynek nawet przy dużym słońcu czy lekkim deszczu.

Od wielu lat markizy montowano zwykle przy sklepach czy ogródkach letnich. Obecnie coraz częściej można je zobaczyć przy domach jednorodzinnych i mieszkaniach. Pełnią tam nie tylko funkcję ochronną ale również dekoracyjną.

Możemy wyróżnić markizy balkonowe i tarasowe.
Balkonowe- osłaniają balkony, loggie, wnęki okienne i werandy. Posiadają ramiona, które mocuje się do balustrad balkonu lub do sufitu. Markizy balkonowe są oryginalną i funkcjonalną formą ochrony okien. Sterowane są zazwyczaj ręcznie (korbą) albo elektrycznie (silnikiem). Dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej.

Markizy tarasowe produkowane są w większych rozmiarach niż balkonowe. Nadają się do dużych tarasów i ogródków letnich. Ich konstrukcja oparta jest na składanych przegubowo ramionach, regulowanych kątach nachylenia, natomiast materiał jest impregnowany. Często wzmocniona jest bocznymi wspornikami, które mocuje się do ścian, co wzmacnia ich odporność na wiatr.

Galeria

Powrót
Copyright © 2023 Multi-Color Plus Helena Rejent - Sklep z roletami Warszawa
Powered by:Talem Technologies