Multi Color

Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 1Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 5Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 6Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 7Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 8

Czy żaluzje pionowe można prać?

Żaluzje pionowe tak samo jak żaluzje poziomie można prać i czyścić. Ważne jest, aby dopasować odpowiednią technikę prania do materiału, z którego wykonane są żaluzje pionowe.

Elementy PVC czyścimy ścierką na mokro. Można użyć letniej wody z dodatkiem płynu do mycia naczyń dla łatwiejszego usuwania zabrudzeń. Jeżeli żaluzje mają elementy drewniane to należy je wytrzeć z kurzu suchą ścierką i użyć preparatu nabłyszczającego do drewna, a przy większych zabrudzeniach także skorzystać z letniej wody z płynem do mysia naczyń, a następnie nabłyszczyć. Jeżeli wertikale wykonane są z materiału należy je ostrożnie zdemontować z zaczepu i jeżeli producent nie wskazuje inaczej można je wyprać w pralce w programie delikatnym, jednak bez dodatku płynów zmiękczających tkaniny i bez wirowania.


Istnieją dwie techniki prania żaluzji pionowych. Można każdy pas zwinąć w rulon, a następnie założyć gumkę recepturkę i w takiej postaci prać, lub każdy pas zwinąć i włożyć do nylonowej siatki lub bawełnianym, niebarwiącym woreczku.

Wyprane żaluzje pionowe należy suszyć w pozycji rozłożonej lub korzystniej jest je zawiesić na mokro i skorzystać z lekkich obciążników założonych na dolną część wertikali, aby uniknąć zagnieceń.

Powrót
Copyright © 2023 Multi-Color Plus Helena Rejent - Sklep z roletami Warszawa
Powered by:Talem Technologies