Multi Color

Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 1Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 5Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 6Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 7Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 8

Co wybrać rolety czy żaluzje?

Wybierając dekoracje okna zawsze dopasowujemy je do stylu wnętrza oraz określamy funkcje jakie mają pełnić. Możemy wybierać z szerokiej gamy rolet i żaluzji, aż znajdziemy wzór, który będzie idealnie współgrać z wystrojem naszego mieszkania.

Rolety rzymskie
Wykonane są z tkaniny zasłonowej. Opuszczamy je i podnosimy za pomocą sznurka lub łańcuszka. W zależności od rodzaju tkaniny mogą mniej lub bardziej zaciemnić pomieszczenie. Uszyte z tkaniny woalowej- stanowią rodzaj firany i harmonizują z tradycyjnymi zasłonami. Jednolite rolety rzymskie pasują do nowoczesnych, niedużych wnętrz, a paskowane- do wystroju w stylistyce umiarkowanej. Doskonale nadają się do kuchni, wystarczy, że dobierze się odpowiedni materiał, by dobrze prezentowały się zarówno w kuchniach nowoczesnych jak i tych klasycznych, czy w stylu wiejskim.

Rolety kasetowe, wolno-wiszące
Roleta składa się z kasety, prowadnicy i tkaniny. Poszczególne elementy można ze sobą dopasować pod względem kolorystycznym oraz harmonijnie zestawić z firanami czy zasłonami, dzięki czemu stworzą harmonijną całość. Wybór tkanin wykorzystywanych w roletach jest duży, od cienkich i przezroczystych, po grubsze i nieprzepuszczające promieni słonecznych. Rodzaj rolety zależy więc od konkretnego pomieszczenia, im bardziej słoneczne- tym rolety powinny być grubsze.
 

Żaluzje
Pasują do nowoczesnych wnętrz, również do kuchni. Główną rolą żaluzji jest ochrona przed promieniowaniem słonecznym. Im szersze lamele (paski)- tym żaluzje są solidniejsze. Żaluzje wykonane z drewna doskonale komponują się ze stylistyką skandynawską.

Przy decydowaniu się na rolety bądź żaluzje, najlepiej uwzględnić sposób w jaki otwiera się okno. Żaluzja czy roleta nie powinna bowiem wpływać na komfort użytkowania okien.


 

 

Galeria

Powrót
Copyright © 2023 Multi-Color Plus Helena Rejent - Sklep z roletami Warszawa
Powered by:Talem Technologies