Multi Color

Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 1Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 5Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 6Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 7Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 8

Czy firany należy prasować?

Prasowanie firan nie należy do najłatwiejszych czynności. Wymaga sporo doświadczenia i wiedzy, bez której szybko możemy nasze firany zniszczyć, np. wypalając w nich dziurę.

Nie wszystkie firany prasujemy. Firany z takich materiałów jak: żakard, organtyna kreszowa, woal kreszowany, sable- nie wymagają prasowania. Wystarczy, że je w odpowiedni sposób wypierzemy (namoczymy, złożymy w kostkę, wypierzemy w temperaturze 30 st., bez wirowania) a następnie lekko wilgotne rozwiesimy w oknach.

Jeżeli mamy firany z organtyny gładkiej, woalu gładkiego albo tiulu- to należy je wyprasować, żeby dobrze prezentowały się w oknach. Ważne jest, żeby temperatura była niewysoka (nastawiona na pierwszy lub maksymalnie na drugi stopień temperatury), dla bezpieczeństwa można je prasować przez wilgotną szmatkę.

Jeżeli masz taką możliwość- to najlepiej wyprasuj firany żelazkiem z generatorem pary w pionie. Powieś wilgotne firany i przeprasuj je w ten sposób. Firany pierz w dobrej jakości proszku, nie żałuj na środki zmiękczające. Nigdy nie używaj najszybszego programu wirowania!


 

 

Powrót
Copyright © 2023 Multi-Color Plus Helena Rejent - Sklep z roletami Warszawa
Powered by:Talem Technologies