Multi Color

Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 1Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 5Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 6Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 7Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 8

Jak prać firanki makarony?

Firanki makarony (spaghetti), zwane również sznurkowymi są zazwyczaj złożone z wielu paseczków (sznurków). Mogą być one różnej szerokości i długości. Makarony łatwo się plączą w praniu, a ich odplątywanie jest bardzo uciążliwe. Dlatego warto zapoznać się z odpowiednim praniem tych firanek.

 

Sposób pierwszy polega na ręcznym wypraniu firan. Należy namoczyć je w letniej wodzie z dodatkiem proszku do prania. Firanki wypłukać dokładnie kilka razy. Nie należy ich silnie wyciskać czy wykręcać. Mokre najlepiej powiesić i poświęcić trochę czasu na rozprostowanie sznurków. Lepiej to zrobić jak firany są mokre, ponieważ po wyschnięciu ich rozplątanie a nawet prasowanie każdego sznureczka oddzielnie, będzie bardzo uciążliwe. Jak firany podeschną i obciekną, lekko wilgotne należy rozwiesić w oknach.

 

Sposób drugi polega na mechanicznym praniu firan. Należy spiąć firany ze sobą gumką,

 

następnie włożyć do specjalnego worka do prania i do pralki. Nie wolno ich wirować czy suszyć. Firanki sznurkowe sprzedawane są czasami w zestawie ze specjalną torbą do prania. Jeżeli nie ma jej w komplecie- to warto od razu ją dokupić.


 

 

Powrót
Copyright © 2024 Multi-Color Plus Helena Rejent - Sklep z roletami Warszawa
Powered by:Talem Technologies