Multi Color

Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 1Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 5Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 6Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 7Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 8

Czy markizy chronią przed deszczem?

Markiza to zadaszenie z tkaniny stanowiące osłonę przeciwsłoneczną. Wielu klientów pyta czy markizy chronią również przed deszczem.

Materiały stosowane do produkcji markiz są wytrzymałe, pokryte tkaniną poliestrową zabezpieczoną lakierem akrylowym i impregnowane. Z reguły pokrycie markizy tymi środkami zapewnia jej wodoszczelność.

Jeżeli zamontujemy markizę pod odpowiednim kątem - to wytrzyma ona deszcz o niewielkim natężeniu. Dlatego warto zamontować markizę z funkcją regulacji kąta nachylenia w jak największym przedziale rozpiętości.

Przy intensywnych i długich opadach zaleca się markizę zwinąć. Może nie wytrzymać obciążenia wodą połączonego zwykle z porywistymi wiatrami.

Lepszej jakości markizy w miejscach szycia posiadają zabezpieczenia, dzięki którym nie przesiąkną wodą. Jeżeli markizy mają niezabezpieczone szwy, to  nawet przy niewielkich opadach- przemokną.

Czy zatem markizy chronią przed deszczem? To zależy od jakości i rodzaju tkaniny z jakiej wykonana jest markiza oraz od intensywności opadów. Lekki letni czy wiosenny deszczyk ma diametralnie inny wpływ na markizę niż porywisty jesienny deszcz.
Markizy na pewno nie są również żadną ochroną przed silnym wiatrem czy śniegiem.

Reasumując. Markiza z pewnością nie jest najlepszą i skuteczną ochroną przed opadami atmosferycznymi. Przeciwsłoneczną – jak najbardziej, natomiast przeciwdeszczową w niewielkim stopniu.

Dobra rada:  Jeżeli markiza zwinęła się podczas opadów to należy ją jak najszybciej rozwinąć i wysuszyć!
Powrót
Copyright © 2023 Multi-Color Plus Helena Rejent - Sklep z roletami Warszawa
Powered by:Talem Technologies