Multi Color

Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 1Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 5Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 6Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 7Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 8

Czy montaż markizy wymaga zezwolenia?

Chciałbyś zamontować markizę ale masz wątpliwości czy jest to zgodne z prawem, czy musisz uzyskać stosowne zezwolenie?

Sprawy te reguluje prawo budowlane. Zgodnie z art. 29 ust 2 pkt 15 „pozwolenia na budowę nie wymaga wykonywanie robót budowlanych polegających na instalowaniu urządzeń, w tym antenowych konstrukcji wsporczych i instalacji radiokomunikacyjnych, na obiektach budowlanych”.
Przepis ten jest dość ogólny i nie określa co należy do tych „urządzeń”. Jeżeli uznamy markizę za takie „urządzenie”- to jej zamontowanie nie będzie wymagało uzyskania pozwolenia na budowę.

Czy należy zgłaszać administracji, że chcemy zamontować markizę? Prawo budowlane precyzuje, że mamy obowiązek zgłaszania chęci zamontowania na budynkach urządzeń, których wysokość przekracza 3 m.  To czy zgłaszać więc zamiar instalowania markizy – zależy od jej rozmiarów.

Jeżeli jesteś współwłaścicielem domu (budynku) to lepiej uzyskać zgodę współwłaściciela na montaż markizy. Taką zgodę może zastąpić wydane przez sąd  upoważnienie na zamontowanie markizy.

Galeria

Powrót
Copyright © 2023 Multi-Color Plus Helena Rejent - Sklep z roletami Warszawa
Powered by:Talem Technologies