Multi Color

Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 1Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 5Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 6Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 7Firany, Zasłony, Karnisze, Markizy, Moskitiery, Rolety, Żaluzje 8

Jak czyścić markizy?

Kwestia czyszczenia markiz budzi sporo wątpliwości. Wiele osób uważa, że markiza szybko się brudzi i nie wie jak można ją wyczyścić, żeby cały czas wyglądała estetycznie i dekoracyjnie. Czyszczenie markiz nie jest jednak skomplikowane i jeśli dostosujemy się do kilku prostych zasad to markiza posłuży nam dłuższy czas.

W sklepach można kupić markizy wykonane z materiału samoczyszczącego. Charakteryzuje się on tym, że na powierzchni pokryty jest małymi włoskami zatrzymującymi brud, który nie przedostaje się głębiej. Ten rodzaj markizy zostawiamy na deszczu, który powinien spłukać zanieczyszczenia.

Markizy, które nie są wykonane z materiałów samoczyszczących możemy najczęściej wyczyścić samodzielnie.
Niewielkie zabrudzenia można usunąć letnią wodą z dodatkiem środków piorących. Do takiego prania najlepiej użyć gąbki albo miękkiej szczoteczki. Po każdym czyszczeniu należy materiał dokładnie spłukać i rozłożony zostawić do wyschnięcia (najlepiej na powietrzu).

Duże zabrudzenia  wymagają zdjęcia tkaniny ze stelaża i wyprania w letniej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń.

Bardzo duże zabrudzenia ciężko usunąć „domowymi” sposobami i środkami. Lepiej usługę czyszczenia zlecić fachowcom.

Tkaniny po „wypraniu” zawsze powinny schnąć rozwinięte na powietrzu. Nie można ich suszyć suszarkami ani prasować żelazkiem. Takie czynności z pewnością spowodują, że stracą swoje właściwości wodoodporne.

Dobra rada! Tkaniny po „umyciu” nie wolno zwijać gdy jest jeszcze mokra. Zawsze czekamy aż całkowicie wyschnie.
Powrót
Copyright © 2023 Multi-Color Plus Helena Rejent - Sklep z roletami Warszawa
Powered by:Talem Technologies